کنسرت ماهان بهرام‌خان دیشب، نهم خردادماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به روی صحنه رفت.
پیش از شروع کنسرت قطعه «بیرون بارونه» ماهان بهرام‌خان در سالن پخش شد که با تشویق پرشور مردم، نوازندگان گروه و سپس ماهان به روی صحنه آمدند. برنامه با قطعه «بگو مگو» و همخوانی حضار در همان ابتدا شروع شد. نورپردازی فوق‌العاده خوب و اجرای تصویرهای هیجانی از مانیتور سالن، اجرا و زیبایی این قطعه را دو چندان کرد. برای صمیمی‌تر شدن فضا و ارتباط مستقیم ماهان با مخاطبانش رو به آنها سلام کرد و پس از خوشامدگویی گفت: «اگه انرژیتون رو تا پایان شب حفظ کنید قول می‌دم امشب به عنوان یک شب خاطره‌انگیز برای همه‌مون ثبت بشه.»
قطعه «اشتباه» که از قطعات خاطره‌انگیز برای مخاطبان بود شور و هیجان بی‌سابقه آن شب را همراه داشت. حضار با ماهان همخوانی کردند: «موند تو سینه که قلبمو سوزونده/ گفتی پری از کینه یکی به من رسونده/ عاشقتم هنوزم نمی‌کنم تلافی/ برای اشتباهت قهر من و تو کافی»
نوازندگی گیتار الکتریک میلاد مجذوب زیبایی شنیداری این موسیقی را می‌افزود. تکنیکی که مجذوب در نواختن استفاده می‌کرد نشان از تسلط او بر سازش بود. در اجرای «بی‌من برو» نیز حضار با همخوانی «حالا برو ببین کی دوست داره/ همه چیزشو به پات می‌ذاره/ اونم شبا برات بیداره/ ماه و ستاره رو تو شبت میاره» با ماهان همراه شدند.
«گلهای باغچه» با همراهی موسیقی الکترونیک و تکنوازی ساکسیفون این قطعه قدیمی و خاطره‌انگیز را شنیدنی‌تر کرد. امیر محمدی، نوازنده ساکسیفون گروه واریاسیونهای ملودی اصلی قطعه را به گونه‌ای نواخت که ساز ساکسیفون و زیبایی ملودیها رنگ صوتی بی‌نظیری به قطعه داد و بر زیبایی موسیقایی آن افزود.
قطعه «یک و یازده» با تکنوازی ساکسیفون شروع شد. در طول اجرای قطعه قسمتهایی که ساکسیفون می‌نواخت ملودی اصلی را با تغییری در ریتم، فراز و فرودها و نوانسها به زیبایی هر چه تمامتر به نمایش گذاشت. علی پناهی، نوازنده درامز، نیز با پاساژهایی دقیق و ضدضربها و سنکوپهایی که در قطعه به کار می‌برد باعث وجد حاضران سالن می‌شد. این همان قطعه زیبایی بود که درخواست دوباره دوباره حضار را همراه داشت.
در این بین نیوشا ضیغمی، شیوا طاهری، یاحا کاشانی، پیمان طالبی و سیعد مدرس که میهمانان این برنامه بودند به وسیله ماهان به حضار معرفی و از حضورشان تشکر شد.
حامد گلچهر با تکنوازی گیتارش هنرش را در قطعه «دنیا بدون تو» به نمایش گذاشت. ملودی ژوست و دقیق این نوازنده و همینطور اسلپهای علی شقاقی، نوازنده بیس، به موسیقی حال و هوای دیگری داد. قطعه «وقتی رفتی» پیش از معرفی پریا قاسمخانی، نوازنده مهمان اجرا شد. قطعه «لالایی» با نوای پیانو و فلوت پریا دختر بهاره رهنما و مهراب قاسمخانی شروع شد.
قطعات «چه ساده» و «حیف» با تکنوازی فوق‌العاده تکنیکی جیم بِی و وحید قاسمی اجرا شد. نور موبایلهای حاضران موقع اجرای «سپردم تو رو»، «صدای پات» و «روزهای تلخ» استیج را ستاره باران و امیر محمدی با نوای محزون کلارینت موسیقی را جاودانه کرد. در ادامه نیز چند قطعه دیگر به همین ترتیب اجرا شدند. صدابرداری خوب این کنسرت نسبت به کنسرتهای دیگر سالن میلاد نشان از اهمیت گروه موسیقی ماهان بهرام‌خان برای طرفدارانشان بود که با حساسیت بالا انجام شده بود.
در انتهای برنامه ماهان از پرستو صالحی، احسان حق‌شناس، فرهاد مجذوب، شایان مجیدی، علی شوکت، حامد کولیوند، سپهر بیگلری، امیرحسین کاشانیان و میلاد باقری برای حضورشان در این برنامه تشکر کرد و از مبین محسنی، مدیر برنامه‌هایش، مجید محسنی، مدیر موسسه هنر اول و محمد جلیلپور، مدیر شرکت آوای هنر، تهیه کننده این کنسرت نام برد. همچنین حساسیت بالای عادل فلاح، سرپرست، نوازنده کیبرد و پیانو در تک تک اجراها مورد تجلیل قرار گرفت.

پادکست این کنسرت را اینجا بشنوید.

 

نظر شما چیست؟

Please enter your comment!
Please enter your name here