کنسرت رضا یزدانی به فاصله چند روز پس از انتشار آخرین آلبومش «دوئل در آینه» دیشب، یازدهم خردادماه در دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه رفت.
رضا یزدانی که در تمامی کنسرتهایش سورپرایزی برای هواداران رو می‌کند در این اجرا نیز با حرکتی جالب حاضران در سالن را غافلگیر کرد. کنسرت با چهل دقیقه تاخیر با ورود اعضای گروه آغاز شد اما پس از ورود نوازندگان، مسئولان صحنه، جسم بزرگی را به روی صحنه آوردند که پرده‌ای روی آن کشیده شده بود. نوازندگان شروع به نواختن قطعه «این روزا» از آلبوم جدید یزدانی کردند و پس از شروع موزیک پرده کنار کشیده شد و تماشاگران با مجسمه بزرگی از رضا یزدانی رو به رو شدند. این صحنه حضار را به وجد آورد، رضا یزدانی شروع به خواندن کرد ولی از خودش خبری نبود تا اینکه پس از خواندن چند بیت از درون مجسمه بیرون آمد و مخاطبان با دیدن این حرکت و تشویق بی‌امانشان شور خاصی به سالن بخشیدند. رضا یزدانی به شدت پرانرژی به نظر می‌رسید و بی‌وقفه قطعه «هذیون» را به عنوان دومین قطعه اجرا کرد.

رضا یزدانی ۲
پس از اجرای دومین قطعه، رضا یزدانی خیر مقدم ویژه‌ای به استاد لوریس چاکناواریان، رهبر ارکستر که در سالن حضور داشت گفت: ایشان در هیچ کنسرتی شرکت نمی‌کند و برای اولین‌بار این افتخار به بنده داده شد.
قطعه «کجا گمت کردم» سومین اجرای یزدانی در این کنسرت بود. رضا یزدانی در این اجرا چند قطعه از آلبوم «دوئل در آینه» را هم اجرا کرد که تماشاگران او را همراهی می‌کردند و این موضوع نشانگر استقبال خوب مردم از این آلبوم بود.
یزدانی در بین اجرا با اشاره به فروش بسیار خوب آلبوم، رو به تماشاگران به شوخی گفت: «آنقدر فروش خوب بوده که نمی‌دانیم با پولهایش چه کار کنیم.» در این کنسرت قطعاتی چون «حس تاریخ»، «کوچه ملی»، «آوانگارد»، «خاطرات مبهم» و «کاشف» هم با همکاری گروه اجرا کرد. «تونل کندوان» با ترانه‌ای از مجید بابازاده یکی از کارهای آلبوم جدید بود که به شدت مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. در بین کنسرت استراحتی چند دقیقه‌ای به گروه دادند و در این فاصله مطابق اکثر کنسرتهای یزدانی، علی اوجی به روی صحنه رفت و ضمن تقدیر و تشکر از اسپانسرهای برنامه به معرفی مهمانها پرداخت. عاطفه رضوی، بازیگر و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، حسین پاکدل، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده، کوروش تهامی، بازیگر، لیلا برخورداری، بازیگر، ماهیار چرمچی، نقاش و بازیگر تئاتر، شایسته ایرانی، بازیگر و گلشید بهرامی، بازیگر از جمله هنرمندان حاضر در این برنامه بودند. حضور زهرا نعمتی، تنها بانوی ایرانی دارای مدال المپیک به عنوان مهمان ویژه از نکات جالب توجه این کنسرت بود که با تشویق زیاد حضار رو به رو شد.

رضا یزدانی ۳
پس از استراحت میان برنامه رضا یزدانی بخش دوم را با قطعه خاطره‌انگیز «طهران، تهران» آغاز کرد. بعد از این قطعه «توریسم» را اجرا و به استاد چکناواریان تقدیم کرد. رضا یزدانی برای اجرای قطعه «رادیو» گیتار الکتریک به دست گرفت و با نوازندگیش شور و حال خاصی به سالن بخشید و بسیار مورد توجه قرار گرفت. «حرفهای بی‌مخاطب» هم یکی از قطعاتی بود که با استقبال خوب حضار مواجه شد. بهروز پایگان با پیانو و کیبورد، آرش زمانیان با گیتاربیس، پیام زمانی با درام، مازیار احمدپور با گیتارالکتریک، میلاد عدل‌خواست با گیتارالکتریک و هارمونیکا و محمد خرمی‌نژاد با درام گروه نوازندگی رضا یزدانی را تشکیل می‌دهند و در طول کنسرت بارها با نوازندگی بی‌نظیرشان، مخاطبان را تحت تاثیر قرار دادند.
رضا یزدانی که شب قبل اجرا در صفحه اینستاگرامش وعده اجرای ۲۰ قطعه را به هواداران داده بود به علت اتمام زمان کنسرت بیشتر از ۱۶ قطعه اجرا نکرد و از این بابت از حاضران در سالن عذرخواهی کرد. بعد از آن طبق معمول تمام اجراهایش قطعه «خلیج فارس» را به عنوان حسن ختام کنسرت اجرا کرد و تماشاگران به صورت ایستاده با او همخوانی کردند.

گزارش: فرهنگ روشنی

نظر شما چیست؟

Please enter your comment!
Please enter your name here