رئیس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری جشنواره یک هزار دف، ۲۴ شهریور ماه در شهرستان سنندج خبر داد.

امین مرادی در نود و یکمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای دینی استان کردستان که با حضور نمایندگان ادارات فرهنگی هفتم شهریور ماه در سنندج برگزار شده بود گفت: این برنامه در عمارت خسروآباد و به منظور ترویج موسیقی عرفانی و خانقاهی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هنر ابزاری ماندگار تلقی می‌شود، افزود: در گروه یک هزار دف که به مناسبت ایام دهه ولایت انجام می‌گیرد از ظرفیت هنرمندان در زمینه‌های مختلف استفاده خواهد شد. وی همچنین به سایر برنامه‌های دهه ولایت توسط حوزه هنری استان اشاره کرد و گفت: افتتاح دفتر بچه‌های مسجد از دیگر اقداماتی است که در دهه ولایت انجام می‌شود و این دفتر با هنرهای نمایشی و هنر تئاتر هنرمندان کردستانی مرتبط خواهد بود.

مرادی اضافه کرد: افرادی که خواهان حضور در این گروه هستند می‌توانند به واحد موسیقی حوزه هنری استان کردستان مراجعه کنند. رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به اینکه سال گذشته مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب (س) در سنندج با همکاری سپاه این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: امسال نیز این مراسم را برگزار خواهیم کرد چرا که سال گذشته مورد استقبال ۹۰۰ خانواده سنندجی قرار گرفت.

وی برگزاری سوگواری عکس عاشورایی را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت در استان کردستان عنوان کرد و گفت: این اقدامات به همت حوزه هنری اجرایی خواهند شد. مرادی با اشاره به اقدام موثر تبلیغات اسلامی کردستان در برگزاری همایش سادات، آمادگی این حوزه هنری برای همکاری با تبلیغات اسلامی کردستان به ویژه در راستای طراحی تندیسهای این همایش اعلام کرد. در پایان همکاری حوزه هنری در بازسازی صحنه غدیر را از دیگر اقدامات در دست اقدام دانست و گفت: این امر سال گذشته نیز با مشارکت حوزه هنری در شهرستان قروه صورت گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری سنندج نیز با اشاره به برنامه‌های دهه ولایت، بیان کرد: برگزاری جشنواره نامه‌های آسمانی ویژه کودکان بی‌بضاعت از جمله برنامه‌هایی شهرداری سنندج است. سرکوت نجفی برگزاری المپیک محلات در راستای ترویج بازیهای بومی و محلی را از دیگر اقدامات شهرداری سنندج در هفته ولایت عنوان کرد. وی اضافه کرد: فضا سازی محیطی و تبلیغات محیطی نیز از دیگر اقدامات شهرداری برای ایام دهه ولایت خواهد شود.

نظر شما چیست؟

Please enter your comment!
Please enter your name here