مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرزاد طالبی و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، مجید رجبی‌معمار هر یک با انتشار پیامی درگذشت آهنگساز و نوازنده برجسته تار، فرهنگ شریف را تسلیت گفتند.

متن پیام فرزاد طالبی به این شرح است: «خبر رسید که استاد فرهنگ شریف، آن جان زلال تکنوازی و بداهه‌نوازی تار ایرانی، پس از ماه‌ها همراهی صبورانه با بیماری، سحرگاه امروز – هفدهم شهریور ماه – به خلوت جاودان نغمه‌ها پیوست.
شخصیت ممتازی که با سیر در گستره‌ای روشن از توانمندی و خلاقیت و گواهی آثاری شگفت و وزین، «پیوند مهر» در بین «عاشقانه‌ها»ی هنر این سرزمین می‌زد و با پنجه شیرین و صدای متفاوت و ابریشمین تارش، آثاری ماندگار در عرصه همنوازی با نام‌آوران آواز ایرانی، به دوستداران فرهنگ این دیار، ارزانی می‌داشت. برای آن روح آسمانی، آرامش و برای خانواده و همسر همیشه همراهش و نیز جامعه شریف موسیقی، صبر آرزومندیم.»

در پیام مجید رجبی‌معمار از فرهنگ شریف به عنوان استاد مسلم موسیقی که باشرافت در جهت اعتلای فرهنگ موسیقی کشور تلاش کرد یاد شده است. وی در پیام خود به خانواده آن مرحوم و اهالی موسیقی و دوستداران هنر ایران زمین تسلیت گفت.

فرهنگ شریف، استاد موسیقی سنتی، آهنگساز و نوازنده صاحب سبک تار صبح چهارشنبه، هفدهم شهریورماه بر اثر بیماری در ۸۵ سالگی در تهران دارفانی را وداع گفت. این هنرمند او از نوازندگان نامدار برنامه‌های گلهای رادیو در زمان خود بود. شیرین‌نواز تار با برجسته‌ترین نوازندگان و خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی دوران خود همکاری داشته است.

موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز به مناسبت درگذشت فرهنگ شریف هنرمند باسابقه که همواره صدای سازش در تار و پود خاطرات این سرزمین ماندگار خواهد بود تسلیت گفته و از وی به عنوان انسانی صبور و بی نیاز که همیشه با سربلندی زندگی کرد، یاد کرده است.

مراسم تشییع زنده‌یاد فرهنگ شریف ساعت ۹ صبح فردا، شنبه، ۲۰ شهریور از مقابل تالار وحدت در تهران برگزار می‌شود.

نظر شما چیست؟

Please enter your comment!
Please enter your name here