گفتنی‌ها از فرهاد مهراد کم نیست

چهارده سال پیش در چنین روزی، نهم شهریورماه ۱۳۸۱، فرهاد مهراد، خواننده، آهنگساز و نوازنده پاپ ـ راک ایران در ۵۹ سالگی بر اثر بیماری در پاریس درگذشت.

حسین علیزاده، از نوآوران موسیقی سنتی

۶۵ سال پیش در چنین روزی، اول شهریورماه ۱۳۳۰، حسین علیزاده، آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار در تهران از مادر و پدری اهل تهران و ارومیه، زاده شد.
28 مرداد 1393 سیمین بهبهانی در تهران درگذشت.

۲۸ مرداد روزی که سیمین از میان ما رفت

دو سال پیش در چنین روزی، ۲۸ مردادماه ۱۳۹۳، سیمین خلیلی که همه او را با نام سیمین بهبهانی می‌شناسیم، در ۸۷ سالگی در تهران درگذشت. او یکی از بنیانگذاران کانون نویسندگان ایران بود اما نوشته‌ها و غزلهایش بیش از همه در شهرتش تاثیرگذار شد.

خلاقیت گرنت وولارد با ۵۷ قطعه موسیقی کلاسیک در ساخت ویدئو

گرنت وولارد خالق ویدئوهای جذاب است که در ویدئوی «ترکیب موسیقی کلاسیک» نتهای ۵۷ قطعه موسیقی کلاسیک را با هم ترکیب کرده و در کنار انیمیشنی زیبا فیلم موسیقایی خلاقانه‌ای ساخته است.

علی حاتمی احیاگر موسیقی در سینمای ایران

هفتاد و دو سال پیش در چنین روزی، ۲۳ مردادماه، علی حاتمی کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه کننده سینمای ایران در تهران به دنیا آمد.

قمرالملوک وزیری، زن سنت‌شکن آواز ایرانی

پنجاه و هفت سال پیش، چهاردهم مردادماه ۱۳۳۸، خواننده آوازهای ایرانی، قمرالملوک وزیری‌زاده، در سن ۵۴ سالگی در تهران درگذشت. او زنی بود که در حوزه موسیقی ایران انقلاب کرد؛ نخستین زن خواننده‌ای بود که صدایش ضبط شد و بدون حجاب روی صحنه رفت و خواند آن هم در زمانه‌ای که بی‌حجابی جرم به حساب می‌آمد.

پیتزیکاتو-pizz

فرماتو

بانجو

ارهو، کمانچه چینی

در اینستاگرام با ما همراه شوید